Elektronická kniha k dispozici

Díky Honzovi Jaškovi Vám dnes můžu představit kancionál ve formě e-knihy, kterou si můžete stáhnout a začít používat ve Vašich elektronických čtečkách, telefonech i tabletech.

E-kniha je dostupná ve formátech EPUB a MOBI. Pro použití v mobilních telefonech a tabletech je třeba mít v nich nainstalovaný software, který dokáže e-knihu přečíst (např. FBReader).

Protože e-kniha ještě není úplně odladěná (můžou se v ní vyskytovat chyby), budu moc rád, pokud nalezený problém napíšete do komentáře pod tento článek. Dotazy, tipy a návrhy k e-knize jsou též vítané.

Přepisování písní

Nezaspali jsme ani v přepisování a zpracovávání písní. Na webu přibylo dalších 37 nových písní, přičemž Adventní a Vánoční písně jsou již kompletní.

Pavla Schwarzová pro Vás začala připravovat křížové cesty, patří jí za to velký dík. První z nich už je k dispozici na webu a do začátku postní doby by se měly objevit i tři zbývající, stejně tak i všechny postní písně.

Pro zasmání

Elektronický kancionál dobře funguje i na tabletu Hello Kitty, avšak v kostele se jeho použití raději vyhněte.

kancional-fun-hello-kitty

18 komentářů u „Elektronická kniha k dispozici

 1. adam pavlas

  Moc dekuji alespon za e verzi, moc mi chybela, bohuzel mi nejdou otevrit stazene soubory.
  Diky diky, za kus dobre prace.

  S pozdeavem
  Adam Pavlas

 2. Mára

  Dobrý den,
  nevím, jestli to patří sem, ale na kliknutí tlačítka „hlásit chybu“ mi to hodilo sem a tak hlásím, že jsem objevil chybu. Na internetu na kancional.cz v písni „712 – Klaním se ti vroucně“ je chyba v notovém zápisu. V prvním řádku druhá nota by měla být „fis1“ a ne „e1“.
  Dále bych se při této příležitosti chtěl zeptat, jestli bych se mohl nějak zapojit a pomoci. Projekt se mi velice líbí a sám ho plně využiji. Velice špatně vidím a kancionál v papírové formě nepřečtu a tak elektronická verze je pro mě velkým přínosem. Programovat však neumím a zápis not v programu Vámi uváděném pro mě bohužel není možný.
  Ještě s tím vším spojené, i když je to jenom testovací verze, v ePub s verzí s notami se mi spousty not neukazují. Používám tablet iPad. Třeba píseň 201 je tam celá a již 202 se mi ukazuje bez not. Nevím jestli je to nedodělané, nebo jestli je chyba někde jinde.
  Děkuji za odpověď
  Mára

  1. Ondřej Geršl Autor příspěvku

   Dobrý den,

   děkuji za nahlášení chyby, už jsem ji opravil.

   Určitě nám velmi pomůžete tím, když budete hlásit chyby, které najdete. Často se omylem do textu nebo not zanese chyba, kterou ani korektura nemusí odhalit. Proto se Vaše zapojení v tomto směru velmi hodí. Avšak není třeba záměrně procházet texty a hledat chyby. Stačí jen kancionál používat a v případě nalezení chyby nás kontaktovat.

   Též je pro nás cenná zpětná vazba ohledně používání:
   – jak se Vám elektronický kancionál používá?
   – kterou verzi používáte? (webovou, e-knihu)
   – jaké změny by Vám usnadnili používání?
   – které vylepšení byste uvítal?

   Noty v elektronických knihách nejsou u všech písní, jelikož zapracování not zabere dost času, nicméně se postupně doplňují. O aktualizaci e-knihy se vždy zmiňuji v příspěvku na tomto blogu. Též na hlavní stránce e-knihy je vidět, kterého data byla vydaná.

   Přeji Vám pěkný den.

 3. standa

  Soubor s notama jsem si stahl ,ale jde otevřít jen v- knihy plány – a jen s připojením na internet ale kde je v kosteích připojení , nejlepší bibylo ve formátu PDF , rychle k načteni a vždy po ruce. Děkujem za vaši práci a Pan ať vám žehná.

 4. zdenek

  Dobry den
  Noty se mi zobrazuji pouze on-line na webu. Ve stazene verzi nejsou videt. Zkousel jsem iBooks, Marvin i doporucovany FBReader. Mate zkusenost s jinou aplikaci, kde by bylo mozne je videt?
  Dekuji
  Zdenek

  1. Ondřej Geršl Autor příspěvku

   Dobrý den,

   noty ve verzích pro stažení prozatím nejsou, nicméně v budoucnu by se to mělo změnit. Jakmile bude verze s notami připravená, vyjde o tom na tomto blogu článek.

   Přeji Vám pěkný den.

  1. Ondřej Geršl Autor příspěvku

   Aktuálně je to záměrně – ještě je třeba pár drobností dořešit. Jakmile budou soubory k dispozici a bude možné zveřejnit další informace, napíšu o tom článek. Díky za pochopení.

  1. Ondřej Geršl Autor příspěvku

   Prozatím není sekce download dostupná – ještě je třeba pár drobností dořešit. Jakmile budou soubory k dispozici, napíšu o tom článek. Díky za pochopení.

 5. Tomáš

  Dobrý den, když chci stáhnout kancionál vyhodí mi to stránku, na které je napsáno toto:
  Not Found

  The requested URL /pdf/kancional-a4.pdf was not found on this server.

  a nejde to stáhnout.

 6. Barbora P.

  Dobrý den, pro verzi Android chybí dodatky… např. u vánočních písní chybí č. 281, je to jen po č.228. Jinak super. Bude někdy ke stažení? Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..