Královehradecký dodatek a lepší kvalita not

Koncem října se na webu objevily nové písně s čísly začínajícími písmenem „Z“. Najdete pod nimi písně z královehradeckého dodatku (včetně not). Prefix před číslem písně má ryze praktický důvod, a to rozlišení písní olomouckého a královehradeckého dodatku – některé z nich totiž mají stejné číslo, ale jiný obsah, např. 281 či 891. Takto budou snadno rozeznatelné.

Mimo královehradeckého dodatku byly na web doplněny chybějící písně z řady 500 (prozatím bez not) a 900 (s notami).

Další novinkou, která je též již nějakou dobu nasazená, jsou noty v lepší kvalitě. Rozlišení obrázků všech písní je o polovinu větší. Výsledkem je lepší čitelnost především na zařízeních s větším displejem (např. tablety) či při tisku.

Noty ve vektorovém formátu SVG jsou již téměř hotové, je však třeba ještě doladit některé písně a podporu ve starších prohlížečích.

Také byly opraveny nahlášené chyby. Díky, že je hlásíte!

P. S.: už jste zkoušeli nový iPhone X? Webový kancionál na něm funguje dobře, viz. foto:

Píseň číslo 512 na telefonu Iphone X

9 komentářů u „Královehradecký dodatek a lepší kvalita not

   1. vasam

    Mám iPhone X k dispozici svůj, tak kdyby bylo potřeba fyzický přístroj (nestačil simulátor v Xcode), můžu pomoci nějak „vzdáleně“ cokoliv otestovat. 🙂

 1. Jiří Emmer

  Chtěl bych se ještě zeptat, budete doplňovat ta zpovědní zrcadla, případně další písně, které nejsou ani v jednom kancionálu, ale třeba ve starých kancionálech?

  Ještě takový „drobný“ detail: ve varhanních doprovodech jsou u písní 600..699 i příslušné žalmy. Nechcete to doplnit i do elektronické verze? Nám varhaníkům by to občas vytrhlo trn z paty.

  Jinak aplikace je super. Zrovna teď jsme měli bohoslužbu na hřbitově, tak jsem byl rád, že na rozdíl od papírového kancionálu je tento lehčí, má svoje podsvětlení a vítr mu neobrátí listy 🙂

  Díky za aplikaci i za odpověď!

  1. Ondřej Geršl Autor příspěvku

   Zpovědní zrcadla jsou nyní dostupná v aplikaci pro Android, časem budou i na webu a aplikaci pro iOS, nicméně online jsou dostupné už nyní tady http://kezpovedi.jdem.cz či zde http://www.pastorace.cz/texty/knihovna/priprava-ke-svatosti-smireni

   Do aplikace Android je dostupný dodatek „Zpěvníček zapomenutých radostí“ (https://play.google.com/store/apps/details?id=jozkar.plugin.zpevnicek). Do webové aplikace prozatím nic takového nechystá.

   Nad doplněním textů žalmů (případně i not) se zkusím zamyslet.

   Díky za otázky, nápady i zpětnou vazbu 🙂 Ať ti kancionál dobře slouží!

   1. Jiří Emmer

    Díky za odpověď!

    Výborně, už se těším, až budou zpovědní zrcadla i v aplikaci pro iOS. Na webu to bude taky fajn, ale momentálně používám iPhone a ta aplikace se přece jen ovládá/hledá lépe a rychleji, než webová stránka.

    A budete „Zpěvníček zapomenutých radostí“ přidávat i do aplikace pro iOS? Případě další písně/zpěvníky?

    Díky!

    1. Ondřej Geršl Autor příspěvku

     „Zpěvníček zapomenutých radostí“ pro iOS se pokud vím prozatím nechystá a ani se neplánuje, že by byl součástí aplikace Kancionál, spíše jako samostatná aplikace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..