Pozastavení provozu

Kvůli dojednání autorských práv ohledně elektronického kancionálu je web kancional.cz na neurčitou dobu pozastaven. Věřím, že se vše podaří brzo vyřešit a služba bude moci být znovu spuštěna.

Pokud chcete být informování o zprovoznění, stačí registrovat svůj e-mail k odběru novinek z tohoto blogu. (zasílání novinek je možno kdykoli zrušit)

5 komentářů u „Pozastavení provozu

 1. Jiří Emmer

  Tak už to je déle než 2 měsíce. Máte nějaké informace, jak dlouho ještě bude elektronický kancionál mimo provoz? Případně bylo by možné uvést, jak se situace má, co je za problém…?

  Přijde mi poněkud zvláštní, že zrovna Katolický týdeník má s tímto projektem problém. Nemyslím si, že tím nějak výrazně klesnou tržby, stejně to budou ve valné většině užívat lidé jako já, kteří minimálně jeden kancionál doma mají, ale občas se dostanou do situace, kdy kancionál nemají, ale potřebují. Já jako varhaník ho v 99% případů mám u varhan, ale občas, třeba na pouti člověk zjistí, že kancionál potřebuje a nemá. Pak je tento projekt skvělý. Nebo přijedu hrát do cizí farnosti a nikdy ani kancionál (doprovod nepotřebuji a nepoužívám). Vytáhnout telefon z kapsy je pak mnohem elegantnější řešení, než nějakého nebohého věřícího obrat o jeho kancionál…

  Upozorňuji, že jsem legálním uživatelem několika zakoupených kancionálů a stejně bych byl velmi rád, kdyby projekt opět pokračoval. Ale jak znám dnešní svět byznysu, ze kterého by aspoň KT měl být jakási výjimka, ale očividně není, tak se asi na problém koukám ze špatné strany…

  1. Ondřej Geršl Autor příspěvku

   Mám prozatím pouze velmi kusé informace o tom, že je snaha s tím pokročit, a to jak ze strany ČBK, tak ze strany KT, ovšem jsou důležitější věci, které je třeba řešit prioritně. Jakmile budu mít k dispozici více informací, určitě o tom napíšu článek.

   Praktické stránky elektronického kancionálu už jste uvedl. Též mi psalo několik lidí se zrakovým postižením, pro které není papírová verze použitelná, že díky elektronické verzi mohou kancionál používat, což považuji za velký přínos.

   Co se týče KT, můžete zkusit napsat ekonomickému poradci KT a zeptat se ho, proč je web kancional.cz problém. Taky si nemyslím, že by elektronická verze měla mít zásadní vliv na prodej papírové verze, ale nemám toto tvrzení podložené žádnými čísly.

 2. Hradil Adam

  Vazeni,
  nejsem si uplne jisty, jak kancional funguje, ale kdyby bylo mozne dat kancional na uloz.to nebo neco podobneho, tak bych byl vdecny. Tady to vypada jeste na dlouho, pritom to byl tak skvely napad… Jsem ochotny za elektronicky kancional i zaplatit, trosku to rozhybejte!

  1. Pavel

   Pokud se řeší problémy s autorskými právy, bylo by nahrání kancionálu na uložto syspání soli do otevřené rány.
   Věřím, že v budoucnu bude oficiální vydání Kancionálu k dostání v epub, mobi a jiných formátech v elektronických knihkupectvích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..